Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Spis treści

Faktury i płatności to miejsce, gdzie możesz zarządzać swoimi finansami związanymi z kontem hostingowy. Możesz w łatwy sposób przeglądać opłacone lub nieopłacone faktury dzięki odpowiednim filtrom.

Masz możliwość również opłacenia wszystkich faktur jednym przyciskiem lub zaznaczanie, które faktury chcesz opłacić z listy lub pobrać ich dokumenty VAT.

 

Lista faktur

Listę faktur znajdziesz wybierając Faktury i płatności w menu dPanel'u. Domyślnie zostaną wyświetlone wszystkie faktury z ostatnich 6 miesięcy, możesz to zmienić przełączając na Wszystkie w prawym górnym rogu danego okna.

HTML - umożliwia zapoznanie się z całą fakturą w dPanel'u. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informację oraz możliwość pobrania dokumentu w pliku PDF lub możliwość opłacenia.

PDF - umożliwia pobranie danej faktury Pro Forma w pliku PDF.

Opłać - umożliwia opłacenie danej faktury.

Faktura VAT - możliwość pobrania faktury VAT (faktury VAT są dostępne do 7 dni od daty zaksięgowania środków).

Filtrowanie faktur

Istnieje możliwość wyświetlenia tylko opłaconych lub nieopłaconych faktur na Twoim koncie, wystarczy kliknąć Filtruj i odznaczyć odpowiednią opcję.

Akcje zbiorowe

Opłać oznaczone - wystarczy, że na liście faktury zaznaczysz, które dokumenty płatnicze mają być opłacone i klikniesz Opłać oznaczone.

Wybierasz odpowiednią metodę płatności i postępujesz zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Opłać wszystkie - przycisk powoduje możliwość opłacenia wszystkich faktur na koncie.


Wybierasz odpowiednią metodę płatności i postępujesz zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Pobierz PRO FORMA - możliwość pobrania wszystkich faktur Pro Forma lub tylko wybranych przez Ciebie. Jeżeli przed kliknięciem nie wybierzesz żadnej faktury to domyślnie pobiorą się wszystkie.

Pobierz VAT - wybierasz z jakiego okresu mają być pobrane wszystkie faktury VAT oraz dla jakiego konta (usługa powiązana z modułem pozwiązywania konta, wiec znajdziesz tutaj).

Saldo

Saldo to informacja o Twoich aktualnych dostępnych środkach lub nierozliczonych wpłatach wykonanych przez przelew bankowy czy wykonanych zwrotów przez Biuro Obsługi Klienta.

Środki zgromadzone na saldzie możesz wykorzystać na poczet bieżących i przyszłych usług np.:

  • usługi hostingowej,
  • rejestracje, transfer, odnowienie domen,
  • zamówienie dodatkowych podusług (dodatkowe parametry CPU, RAM, DYSK),
  • certyfikat SSL,
  • realizacje zamówień składanych przez API.

Środki na saldzie pozwalają na natychmiastowe opłacenie wybranych przez Ciebie faktur i przekazanie zamówień do realizacji. Wykonanie tej operacji jest bardzo proste. Wystarczy tak jak do tej pory oznaczyć jedną lub wiele faktur, które chcesz opłacić ze środków dostępnych na saldzie.

W ceku doładowania salda możesz wykonać przedpłatę na Twój indywidualny rachunek bankowy w celu zasilenia salda, znajdziesz go na dowolnej fakturze.

Uwaga!

Icon

W tytule płatności musi znajdować się wyraz "saldo", aby transakcja ta nie była rozliczona automatycznie z nieopłaconymi fakturami. Wielkość liter nie ma znaczenia. Tytuł płatności może składać się z innych słów ułatwiające identyfikację płatności dla np. działu księgowości Państwa firmy.

Rezygnacja z usługi

W celu rezygnacji z usługi należy kliknąć odnośnik za Opłać obok wybranej faktury.

Spowoduje to wygenerowanie przygotowanego szablonu do rezygnacji, należy opisać powód, dlaczego chcesz zrezygnować z danej usługi, a następnie kliknąć Wyślij wniosek.

Rezygnacja zostanie przesłana w postaci zgłoszenia przez Helpdesk 24h.

Faktury i płatności dostępne również z poziomu aplikacji mobilnej.

Icon

Aplikację dhosting.pl instalujesz dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne aplikacje mobilne, których używasz. Aby ją zainstalować, znajdź "dhosting.pl" w:

  • Google Play, jeśli używasz Android'a
  • App Store, jeśli używasz iOS'a
  • Windows Phone Store, jeśli używasz Windows Phone

a następnie postępuj zgodnie z instrukcją instalacji.

  

  • No labels