Konta FTP

Informacje ogólne

 

Usługa FTP (File Transfer Protocol) służy do przesyłania plików poprzez Internet.

Można ją wykorzystywać dwojako:

  • Umieszczanie plików mających znajdować się na stronie internetowej
  • Wymiana plików np. między pracownikami firmy.

Dostęp do serwera FTP jest zabezpieczony nazwą użytkownika i hasłem, dlatego też istnieje stuprocentowa pewność iż nikt niepowołany bez znajomości danych potrzebnych do logowania nie będzie mógł uzyskać dostępu do plików zgromadzonych na serwerze.

Ponadto w naszym hostingu możliwe jest utworzenie nieograniczonej ilości kont FTP przypisanych do różnych katalogów na serwerze np. osobny dla biura, osobny dla księgowości i osobny dla wszystkich pracowników.

Jak skonfigurować klienta FTP?
Dlaczego nie powinno się zapisywać hasła w kliencie FTP

Od kilku lat ze wzmożoną intensywnością obserwujemy działanie szkodliwego oprogramowania, które działa na zasadzie keyloggerów lub automatycznych wirusów. Taki wirus wgrywa się na komputer, z którego łączą się Państwo z kontami FTP, a następnie z zapisanych w kliencie FTP ustawień lub przy pomocy logowania wciśniętych klawiszy wykradane jest hasło do konta FTP. Następnie albo wirus udostępnia przestępcy hasła i ta osoba dokonuje zmian przez FTP albo wirus robi to automatycznie wyszukując pliki index.* itp. i dokleja w wybranych miejscach złośliwy kod. Z naszych informacji wynika, że powstały różne odmiany wirusów doklejających taki złośliwy kod oddziałujące z różnymi programami FTP (Total Commander, Filezilla i inne).

Konta FTP dostępne również z poziomu aplikacji mobilnej.

Zarządzaj swoimi kontami FTP za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikację dhosting.pl instalujesz dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne aplikacje mobilne, których używasz. Aby ją zainstalować, znajdź dhosting.pl w:

  • Google Play, jeśli używasz Android'a
  • App Store, jeśli używasz iOS'a
  • Windows Phone Store, jeśli używasz Windows Phone
 następnie postępuj zgodnie z instrukcją instalacji.

Google Play Apple Store Windows Store

 

Aktualizacja - 23 stycznia 2020

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły