1. Strona główna
  2. Bazy danych
  3. Importowanie bazy danych z pliku .sql

Importowanie bazy danych z pliku .sql

Jak przywrócić bazę danych z pliku?

Za pomocą poniższej instrukcji jesteś w stanie zaimportować zdecydowanie większą bazę danych niż przy pomocy standardowych środków jakimi są np. phpMyAdmin.

1. W celu przywrócenia kopii wybranej bazy danych z pliku .sql w dPanelu (dostępnym pod adresem dpanel.pl) wybierz zakładkę “Bazy danych“, a następnie podzakładkę “Bazy danych MySQL“.

2. Umieścić plik na serwerze, który chcesz zaimportować, należy umieścić w katalogu głównym za pomocą FTP, w podfolderze /backup/. Plik eksportu bazy danych powinien być zapisany w rozszerzeniu .sql (tekst) lub .gz (skompresowany).

3. Na liście będą znajdować się wszystkie Twoje bazy danych. Kliknij “Akcje” w prawym górnym rogu i z rozwiniętej listy wybierz “Importuj z pliku“.

4. Pojawi Ci się okno, gdzie możesz zdefiniować, jaka baza danych ma zostać wgrana z pliku

Należy pamiętać aby plik, który chcesz zaimportować, należy umieścić w katalogu głównym za pomocą FTP, w podfolderze /backup/.

Plik eksportu bazy danych powinien być zapisany w rozszerzeniu .sql (tekst) lub .gz (skompresowany). Tylko pliki z tymi rozszerzeniami będą wyświetlane w polu “Lista kopii“.

Po uprzednim zapoznaniu się ze wszystkimi komunikatami i akceptacją ich kliknij “Przywróć“.

5. Otrzymamy potwierdzenie zlecenia wgrania pliku z bazą danych (w prawym górnym rogu) oraz wyświetli się komunikat informujący o wykonywaniu operacji.

6. Po wykonaniu zleconego zadania komunikat z niebieskim paskiem zniknie. Zostaniesz poinformowany o ukończonej operacji dwoma sposobami.

Pierwszym będzie notyfikacja w centrum powiadomień w prawym górnym rogu.

Drugim powiadomieniem będzie push na urządzenie mobilne (pod warunkiem, że posiadasz zainstalowaną aplikację mobilną, więcej informacji znajdziesz tutaj) o wykonaniu danej operacji.

Zarządzaj swoim kontem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikację dhosting.pl instalujesz dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne aplikacje mobilne, których używasz. Aby ją zainstalować, znajdź dhosting.pl w:

  • Google Play, jeśli używasz Android'a
  • App Store, jeśli używasz iOS'a
  • Windows Phone Store, jeśli używasz Windows Phone
 następnie postępuj zgodnie z instrukcją instalacji.

Google Play Apple Store Windows Store
Aktualizacja - 6 listopada 2018

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły