1. Strona główna
 2. Bazy danych
 3. Jak skonfigurować Redis w WordPress.
 1. Strona główna
 2. Strony www
 3. Jak skonfigurować Redis w WordPress.

Jak skonfigurować Redis w WordPress.

WordPress to aktualnie najpopularniejszy CMS(Content Management System) na świecie. Ponad połowa stron w internecie korzysta właśnie z tego silnika.

Co natomiast zrobić, żeby strony na WordPress’ie działały szybciej? Jednym ze sposobów jest skorzystanie z dostępnego w dhosting.pl za darmo Redis.

Jak skonfigurować Redis w WordPress?

 1. Przede wszystkim, musisz aktywować Redis w dpanelu swojego konta. W dhosting.pl to bardzo proste. Do dalszej konfiguracji niezbędne będą dane uzyskane po aktywacji.
 2. Żeby skorzystać z cachowania Redis, będziesz potrzebował jednej ze wtyczek dostępnych dla WordPress. Dobrym wyborem będzie LiteSpeed Cache, która znajduje się w wersji z instalatora dhosting.pl.
 3. Po zalogowaniu do zaplecza strony przejdź do zakładki wtyczki, a następnie wybierz Dodaj nową. Teraz w wyszukiwarkę wpisz LiteSpeed Cache, a następnie Zainstaluj teraz.
 4. Wtyczka musi zostać uaktywniona. Przejdź do zakładki Wtyczki, a następnie Zainstalowane wtyczki. Przy LiteSpeed Cache kliknij Aktywuj.
 5. Teraz czas na samą konfigurację. Przejdź do zakładki LiteSpeed Cache, która pojawiła się na dole bocznego menu. Następnie kliknij na pozycję Ustawienia główne. Upewnij się, że Włącz LiteSpeed Cache jest ustawione w pozycji Włącz.
 6. Żeby przejść do ustawień Redis, najpierw musisz je odkryć. Kliknij Wyświetl zaawansowane opcje, a następnie wybierz zakładkę Zaawansowane.
 7. W sekcji Pamięć podręczna obiektów, ustaw pozycję włącz. Metodę ustaw jako Redis. 
  Dane znajdziesz  zakładce Zaawansowane > Redis, w dpanelu.

  Socket (host): /home/klient.dhosting.pl/<login>/.redis/redis.sock
  Użytkownik: brak ( puste pole )
  Hasło: brak ( puste pole )
  Port : 0
  Poniżej znajdują się opcje Trwałe połączenie, Pamięć podręczna panelu administratora oraz Zapisuj dane tymczasowe- ustaw wszystkie w pozycji Włączone (Wł)
 8. Zapisz zmiany. Jeżeli wszystkie dane uzupełniłeś poprawnie, w sekcji Test połączenia pojawi się zielony napis Powiodło się.

 

Aktualizacja - 28 kwietnia 2020

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły