Konto SSH

Usługa SSH (ang. secure shell) daje nam możliwość bezpośredniego zarządzania serwerem.

W przypadku korzystania z systemu operacyjnego Microsoft Windows można wykorzystać darmowy program o nazwie PuTTY. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w informacjach po założeniu konta SSH.

Jak aktywować konto SSH?

 1. Zaloguj się do dPanelu, a następnie przejdźdo zakładki Usługi dodatkowe i wybierz Secure Shell (SSH) i kliknij zielony przycisk Aktywuj usługę SSH.
 2. W kolejnym kroku wystarczy ustawić hasło i kliknąć Aktywuj usługę SSH, aby włączyć dostęp do konta SSH.
 3. Zostaniesz poinformowany o aktywacji konta oraz otrzymasz niezbędne dane do logowania. Masz możliwość dezaktywacji konta oraz zmiany hasła. Hasło do SSH zostało jednokrotnie zsynchronizowane z dPanelowym, jednak jest ono niezależne i zmiana hasła do dPanelu nie zmienia hasła do SSH. Zalecamy zmianę hasła w celu zwiększenia bezpieczeństwa na wypadek włamania.

Jak zalogować się do konta SSH za pomocą programu PuTTY

 1. Po pobraniu programu PuTTY otwórz go klikając dwukrotnie ikonę . Pojawi się okno dotyczące logowania.
  W pierwszej kolejności wybierz Translation z menu umieszczonego z lewej strony, a następnie powinniśmy zmienić system kodowania na UTF-8, aby wszystko działało prawidłowo.
 2. Po ustawieniu prawidłowego kodowania powróć do zakładki Session i uzupełnij wymagane pola.
  Na zakończenie kliknij Save, aby zapisać ustawienia.Host Name (or IP address) – podaj login do dPanelu następnie @ssh.dhosting.pl,Port – powinien być ustawiony na 22,Connection type – powinno być SSH,Saved Sessions – możesz podać nazwę Twojej sesji, po zapisaniu jej nie trzeba będzie za każdym razem wpisywać nazwy hosta oraz zmieniać ustawień kodowania.
 3. Na liście pojawi się nazwa zapisanej sesji. Zaznacz ją i kliknij Open.
 4. Następnie wyświetli się okienko dotyczące dodania serwera do listy zaufanych, zaakceptuj je klikając Tak.
 5. Po wykonaniu tych wszystkich czynności pojawi się terminal umożliwiający zarządzanie serwerem. Po wpisaniu hasła wszystko już jest gotowe do pracy.
  Zarządzaj swoim kontem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikację dhosting.pl instalujesz dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne aplikacje mobilne, których używasz. Aby ją zainstalować, znajdź dhosting.pl w:

  • Google Play, jeśli używasz Android'a
  • App Store, jeśli używasz iOS'a
  • Windows Phone Store, jeśli używasz Windows Phone
   następnie postępuj zgodnie z instrukcją instalacji.

  Google Play Apple Store Windows Store
Aktualizacja - 6 listopada 2018

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły