1. Strona główna
 2. Zacznij tutaj
 3. FAQ
 4. Na czym polega elastyczne skalowanie usług?
 1. Strona główna
 2. Zacznij tutaj
 3. Na czym polega elastyczne skalowanie usług?

Na czym polega elastyczne skalowanie usług?

Co zyskuję włączając Elastyczne Skalowanie usługi?

Najważniejszą zaletą aktywacji Elastycznego Skalowania automatyczne zwiększanie i zmniejszanie zasobów CPU/RAM/HDD w zależności od Twoich potrzeb. Dzięki tej funkcji, możesz spać spokojnie, a Twoja usługa zawsze będzie gotowa do wzrostu odwiedzin Twojej strony.

Decydując się na serwer dedykowany lub VPS przez większość czasu nie wykorzystujesz opłacanych zasobów – u nas płacisz za to ile korzystasz. Parametry są zwiększane dynamicznie, nie potrzeba nic restartować, zmieniać, czekać. Tylko kilka kliknięć dzieli Cię od braku konieczności martwienia się, czy Twoja strona będzie działać stabilnie.

Pamiętaj – płacisz tylko za to, co wykorzystasz ponad podstawę swojego pakietu.

Prowadzisz sklep internetowy, przeprowadzasz kampanię marketingową, masz popularną stronę?

Elastyczne Skalowanie idealnie sprawdza się jeżeli Twój biznes jest aktywnie prowadzony. Nasi administratorzy stale administrują Twoją usługą oraz dbają o jej bezpieczeństwo, wydajność czy kopie bezpieczeństwa. Dążymy do tego, abyś mógł skupić się jedynie na rozwoju swojego biznesu, a Twój serwer dostosuje się możliwościami oraz kosztami do Twojej skali.

Jeżeli nie posiadasz włączonego Elastycznego Skalowania, stale monitorujemy obciążenie Twoich stron i w przypadku wykrycia wysokiego obciążenia powiadomimy Cię pushem na naszą aplikację (Apple , Android, Windows Phone) oraz mailowo. Możesz wtedy szybko przełączyć się na Elastyczne Skalowanie usług i zapomnieć o problemie z niedostępnościami lub zwiększyć zdefiniowane przez Ciebie limity.

Jak działa Elastyczne Skalowanie usług?

W ramach zakupionej usługi gwarantujemy podstawowe parametry pakietu, jest to:

 • 1 GHz CPU
 • 1 GB RAM
 • 50 GB SSD (przestrzeń dyskowa dla plików, baz danych i poczty)

W przypadku skorzystania z oferty, z kalkulacją zasobów podstawa może być inna.

Jeżeli przewidujesz większy ruch na swojej stronie (promocja w sklepie, nowy post na bloga, kampania reklamowa) możesz łatwo zaplanować wydatki za tymczasowe zwiększone zasoby lub nie przejmując się wydatkami zwiększyć zasoby.

glowny screen

Dajemy Ci trzy warianty skalowania usługi:

 • Limit wydatków – parametry są wykorzystywane tylko i wyłącznie w ramach zdefiniowanego przez Ciebie budżetu dziennego, tygodniowego i miesięcznego.
 • Limit zasobów – ustalasz ile zasobów maksymalnie możesz wykorzystać i płacić tylko za to co zostało wykorzystane ponad Twoją podstawę.
 • Brak limitów wydatków i zasobów – wtedy wykorzystujesz tyle zasobów ile potrzebujesz w danym momencie aż do wykorzystania środków na saldzie rozliczeniowym.

Wszystko zależy od Ciebie, dajemy Ci pełną kontrolę nad Twoim hostingiem.

Cz są limity jak w tradycyjnym hostingu?

NIE! To jest właśnie przewaga naszej usługi. Nie posiadasz ograniczeń w liczby wraperów PHP, liczby połączeń jak w przypadku ofert konkurencyjnych. Te wszystkie limity zamieniliśmy na 3 najważniejsze parametry usługi: CPU, RAM, HDD.

Jak wyglądają płatności?

Bardzo prosto – doładowujesz saldo swojej usługi i korzystasz.

Rozliczenie dodatkowych zasobów następuje za każdą rozpoczętą godzinę. Opłaty w skali dnia, tygodnia i miesiąca możesz szybko podejrzeć w Zarządzaniu limitami. Jeżeli jesteś zainteresowany/a szczegółowym raportem wystarczy kliknąć przycisk Raporty.

Pojawi się szczegółowe zestawienie, co, kiedy i za ile. Nie naliczamy żadnych dodatkowych opłat poza zdefiniowanymi przez Ciebie.

Ile to kosztuje?

Cennik dodatkowych parametrów możesz przeliczyć korzystając z kalkulatora na stronie http://dhosting.pl/elastyczny-hosting.html.

Aktualizacja - 2 października 2018

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły