1. Strona główna
 2. Ogólne
 3. Skalowanie zasobów

Skalowanie zasobów

Co zyskuję włączając Elastyczne Skalowanie usługi?

Najważniejszą zaletą aktywacji Elastycznego Skalowania automatyczne zwiększanie i zmniejszanie zasobów CPU/RAM/HDD w zależności od Twoich potrzeb. Dzięki tej funkcji, możesz spać spokojnie, a Twoja usługa zawsze będzie gotowa do wzrostu odwiedzin Twojej strony.

Decydując się na serwer dedykowany lub VPS przez większość czasu nie wykorzystujesz opłacanych zasobów – u nas płacisz za to ile korzystasz. Parametry są zwiększane dynamicznie, nie potrzeba nic restartować, zmieniać, czekać. Tylko kilka kliknięć dzieli Cię od braku konieczności martwienia się, czy Twoja strona będzie działać stabilnie.

Pamiętaj – płacisz tylko za to, co wykorzystasz ponad podstawę swojego pakietu

Prowadzisz sklep internetowy, przeprowadzasz kampanię marketingową, masz popularną stronę?

Elastyczne Skalowanie idealnie sprawdza się jeżeli Twój biznes jest aktywnie prowadzony. Nasi administratorzy stale administrują Twoją usługą oraz dbają o jej bezpieczeństwo, wydajność czy kopie bezpieczeństwa.  Dążymy do tego, abyś mógł skupić się jedynie na rozwoju swojego biznesu, a Twój serwer dostosuje się możliwościami oraz kosztami do Twojej skali.

Jeżeli nie posiadasz włączonego Elastycznego Skalowania, stale monitorujemy obciążenie Twoich stron i w przypadku wykrycia wysokiego obciążenia powiadomimy Cię pushem na naszą aplikację (Apple , Android, Windows Phone) oraz mailowo. Możesz wtedy szybko przełączyć się na Elastyczne Skalowanie usług i zapomnieć o problemie z niedostępnościami lub zwiększyć zdefiniowane przez Ciebie limity.

Jak działa Elastyczne Skalowanie usług?

W ramach zakupionej usługi gwarantujemy podstawowe parametry pakietu, jest to:

 • 1 GHz CPU
 • 1 GB RAM
 • 50 GB SSD (przestrzeń dyskowa dla plików, baz danych i poczty)

W przypadku skorzystania z oferty, z kalkulacją zasobów bazowe parametry nie posiadają limitów CPU, RAM, HDD.

Jeżeli przewidujesz większy ruch na swojej stronie (promocja w sklepie, nowy post na bloga, kampania reklamowa) możesz łatwo zaplanować wydatki za tymczasowe zwiększone zasoby lub nie przejmując się wydatkami zwiększyć zasoby

Dajemy Ci trzy warianty skalowania usługi:

 • Limit wydatków – parametry są wykorzystywane tylko i wyłącznie w ramach zdefiniowanego przez Ciebie budżetu dziennego, tygodniowego i miesięcznego.
 • Limit zasobów – ustalasz ile zasobów maksymalnie możesz wykorzystać i płacić tylko za to co zostało wykorzystane ponad Twoją podstawę.
 • Brak limitów wydatków i zasobów – wtedy wykorzystujesz tyle zasobów ile potrzebujesz w danym momencie aż do wykorzystania środków na saldzie rozliczeniowym.

Wszystko zależy od Ciebie, dajemy Ci pełną kontrolę nad Twoim hostingiem

Szczegóły działania znajdziesz tutaj.

Czy są limity jak w tradycyjnym hostingu?

NIE! To jest właśnie przewaga naszej usługi. Nie posiadasz ograniczeń w liczby wraperów PHP, liczby połączeń jak w przypadku ofert konkurencyjnych. Te wszystkie limity zamieniliśmy na 3 najważniejsze parametry usługi: CPU, RAM, HDD.

Jak wyglądają płatności?

Bardzo prosto – doładowujesz saldo swojej usługi i korzystasz.

Rozliczenie dodatkowych zasobów następuje za każdą rozpoczętą godzinę. Opłaty w skali dnia, tygodnia i miesiąca możesz szybko podejrzeć w Zarządzaniu limitami. Jeżeli jesteś zainteresowany/a szczegółowym raportem wystarczy kliknąć przycisk Raporty.

Pojawi się szczegółowe zestawienie, co, kiedy i za ile. Nie naliczamy żadnych dodatkowych opłat poza zdefiniowanymi przez Ciebie.

Ile to kosztuje?

Cennik dodatkowych parametrów możesz przeliczyć korzystając z kalkulatora na stronie http://dhosting.pl/elastyczny-hosting.html

Szczegółowe informacje na temat rozliczenia znajdziesz tutaj.

Coś jest niezrozumiałe lub pojawiły się pytania?

Nasz support jest dostępny 24h na dobę do Twojej dyspozycji. Rozwiejemy wszelkie wątpliwość i odpowiemy na wszelkie pytania.

Masz pytania, wątpliwości?

 Napisz do nas przez Helpdesk 24h w swoim dPanelu, nasi specjaliści doradzą oraz pomogą w przypadku napotkanych problemów.

Zarządzaj swoim kontem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikację dhosting.pl instalujesz dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne aplikacje mobilne, których używasz. Aby ją zainstalować, znajdź dhosting.pl w:

 • Google Play, jeśli używasz Android'a
 • App Store, jeśli używasz iOS'a
 • Windows Phone Store, jeśli używasz Windows Phone
 następnie postępuj zgodnie z instrukcją instalacji.

Google Play Apple Store Windows Store
Aktualizacja - 6 listopada 2018

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły