1. Strona główna
 2. dPanel
 3. FTP
 4. Zarządzanie kontami FTP
 1. Strona główna
 2. Programy
 3. Programy FTP
 4. Zarządzanie kontami FTP
 1. Strona główna
 2. Strony www
 3. Zarządzanie kontami FTP

Zarządzanie kontami FTP

Informacje ogólne

Aby wyświetlić listę wszystkich utworzonych kont FTP, zaloguj się do dPanelu i z menu wybierz Konta FTP . Po chwili wyświetleni zostaną wszyscy użytkownicy usługi FTP.

W celu sprawdzenia informacji na temat poszczególnego konta FTP, wystarczy kliknąć na jego nazwę, wyświetli się lista szczegółowych danych.

W przypadku wybrania Informacji Ogólnych, wyświetli  Ci się jaki jest dokładnie login wybranego konta oraz ścieżka, do której kieruje.

Jeżeli klikniesz Dane do połączenia FTP wyświetlą się wszystkie niezbędne dane do logowania (oprócz hasła).

Modyfikacja konta FTP

Na głównej liście masz możliwość tymczasowego zablokowania konta, bądź całkowitego usunięcia za pomocą przycisku Akcja i wyborze odpowiednio Zablokuj i Usuń.

Aby tymczasowo zablokować wybranemu użytkownikowi dostęp do konta (nie modyfikując jego ustawień ani nie usuwając go) obok nazwy wybierz przycisk Zablokuj . Ograniczenie możesz cofnąć poprzez kliknięcie na Odblokuj.

Nie można usunąć głównego konta systemowego.

Aby zmienić katalog domowy lub hasło, kliknij na przycisk Edytuj przy wybranym loginie. Otworzy Ci się formularz, w którym możesz zmienić ustawienia.

Czasami istnieje konieczność zmiany haseł do wszystkich kont na jednolite. W tym celu kliknij na znajdującą się pod listą kont FTP opcję Zmień hasło dla wszystkich , a następnie w formularzu wpisz dwukrotnie nowe hasło. Po zatwierdzeniu przyciskiem Zmień wszystkie hasła operacja zostanie wykonana.


Możliwe jest także zablokowanie wszystkich kont. W tym celu wybierz znajdującą się pod listą kont FTP opcję Zablokuj wszystkie konta .

Utworzenie nowego konta

Aby utworzyć nowe konto, w dPanelu wystarczy kliknąć “+Dodaj” .

Otworzy się formularz z dwoma zakładkami. W zakładce Standardowe, możesz zmienić wartości:

 • Login FTP: to nazwa użytkownika, potrzebna później do autoryzacji (login może składać się maksymalnie z 32 znaków, w tę liczbę wliczony jest już przedrostek) .
 • Hasło:  W tym polu należy podać nowe hasło, spełniające odpowiednie wymogi bezpieczeństwa (przynajmniej: 1 duża litera, 1 cyfra, 1 znak specjalny, osiem znaków łącznie) Będzie ono używane do autoryzacji konta przy połączeniach FTP
 • Katalog nadrzędny to ścieżka dostępu do katalogu dostępnego z konta. Można ją wybrać z listy.

W zakładce Zaawansowane zaś:

 • Dostępne w dFTP: opcja ta pozwala zdefiniować czy konto może korzystać z managera plików w dPanel.
 • Dodatkowy katalog: W wybranym katalogu nadrzędnym można utworzyć dodatkowy katalog, który zdefiniuje ścieżkę do której będzie ograniczone konto
 • Wybrany katalog docelowy: Ścieżka do której ograniczone będzie finalnie konto. Pole uzupełnia się samoczynnie na podstawie pól Katalog nadrzędny oraz Dodatkowy katalog.

Po zakończeniu konfiguracji, należy zapisać zmiany poprzez kliknięcie w przycisk Dodaj konto FTP.

Jak skonfigurować klienta FTP?

Informacje na temat programów umożliwiających połączenie się do Twojego serwera FTP znajdziesz tutaj.

Zarządzaj swoim kontem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikację dhosting.pl instalujesz dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne aplikacje mobilne, których używasz. Aby ją zainstalować, znajdź dhosting.pl w:

 • Google Play, jeśli używasz Android'a
 • App Store, jeśli używasz iOS'a
 • Windows Phone Store, jeśli używasz Windows Phone
 następnie postępuj zgodnie z instrukcją instalacji.

Google Play Apple Store Windows Store
Aktualizacja - 23 stycznia 2020

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły