Cesja domeny

W celu wykonania zmiany właściciela domeny (cesja domeny) należy wypełnić “Wniosek o zmianę abonenta domeny”, który dostępny jest pod adresem http://dhosting.pl/download/wniosek_cesji_domeny.pdf. Można przesłać go do nas pocztą elektroniczną lub przez Helpdesk 24h (dostępny w panelu administracyjnym dPanel  http://www.dpanel.pl ) wraz z wymaganymi dokumentami zgodnie z instrukcją zawartą we wniosku.

Jeżeli chcą Państwo aby domena została przeniesiona na inne konto w dhosting.pl, należy utworzyć zgłoszenie po potwierdzeniu, że cesja została poprawnie wykonana. Należy wtedy spełnić następujące warunki:

Dotychczasowy jak i nowy klient powinien złożyć przez własny Helpdesk zgłoszenie o chęci przeniesienia danych ze wskazaniem konta źródłowego i docelowego. W jednym ze zgłoszeń zawarte powinny być szczegóły przenosin:
– jaką domenę mamy przenieść oraz czy posiada ona utworzone konta WWW, aliasy, konta pocztowe (jeżeli dane mają nie być przenoszone, prosimy o taką informację, wtedy poniższe punkty należy zignorować)
– wskazać bazę danych konta źródłowego, która ma być przeniesiona oraz bazę docelową (powinna być utworzona przed zgłoszeniem)
– podać preferencje, co do terminu przeniesienia danych (w ramach możliwości techników zostaną one uwzględnione lub jeszcze uzgodnione)

Jeżeli skrypt był już skonfigurowany, to po wykonaniu przenosin będą musieli Państwo sprawdzić poprawność konfiguracji skryptu (np. zawarte w konfiguracji ścieżki dostępu) oraz zmienić dane dostępowe bazy danych.

Zarządzaj swoim kontem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikację dhosting.pl instalujesz dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne aplikacje mobilne, których używasz. Aby ją zainstalować, znajdź dhosting.pl w:

  • Google Play, jeśli używasz Android'a
  • App Store, jeśli używasz iOS'a
  • Windows Phone Store, jeśli używasz Windows Phone
 następnie postępuj zgodnie z instrukcją instalacji.

Google Play Apple Store Windows Store
Aktualizacja - 6 listopada 2018

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły