1. Strona główna
 2. dPanel
 3. Czym są powiązane elementy?
 1. Strona główna
 2. FTP
 3. Czym są powiązane elementy?
 1. Strona główna
 2. Strony www
 3. Czym są powiązane elementy?
 1. Strona główna
 2. Zacznij tutaj
 3. Czym są powiązane elementy?

Czym są powiązane elementy?

Tworząc nową stronę internetową, korzystając z opcji Zaawansowane, możesz jednocześnie stworzyć przypisane do niej konto FTP oraz bazę danych MySQL. Po utworzeniu strony będziesz mógł zobaczyć dokładne dane dostępowe takie jak nazwę użytkownika czy hasło do konta FTP i bazy danych po kliknięciu przycisku Pokaż dane dostępowe.

 

Powiązanie elementów (strony internetowej z bazą danych, kontem FTP, skrzynką e-mail czy aliasem WWW) można wykorzystać w celu utrzymania pewnego rodzaju porządku w dPanelu. Może być to szczególnie przydatne w momencie, w którym na swoim koncie posiadasz na przykład bardzo dużą ilość baz danych oraz kont FTP. Powiązując je z wybraną stroną otrzymasz możliwość łatwego przejścia do szczegółów danego konta lub strony.

 

W zakładce Strony WWW po wybraniu szczegółów danej strony zobaczysz między innymi kartę Konta FTP. Rozwijając ją, zobaczysz wszystkie konta FTP powiązane z daną stroną. Jeżeli chciałbyś zmienić hasło lub zmodyfikować ścieżkę dostępu wystarczy, że przy wybranym koncie klikniesz przycisk Szczegóły. W tej samej karcie możesz dodać nowe powiązanie bądź bezpośrednio utworzyć nowe konto powiązane z tą stroną (przyciski Powiąż i Dodaj). Na dokładnie tym samym schemacie oparta jest karta Bazy danych MySQL, Aliasy WWW czy też Adresy e-mail.

 

 

Nowe powiązanie możesz również utworzyć, wybierając dany element w odpowiedniej zakładce. Dla powiązania adresu mailowego ze stroną internetową należy, po wybraniu danego adresu przejść do karty Strony WWW, a następnie wybrać opcję powiąż. Po wybraniu strony z rozwijanej listy powiązanie zostanie utworzone.

 

 

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz usunąć dane powiązanie. Tworzenie ich nie jest konieczne do poprawnego działania Twoich usług. Warto również dodać, że po usunięciu strony internetowej powiązane z nią elementy (skrzynka e-mail, konto FTP czy baza danych) nie zostaną usunięte.

Aktualizacja - 17 kwietnia 2020

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły