1. Strona główna
  2. Zacznij tutaj
  3. FAQ
  4. Dlaczego mój serwis wolno działa?
  1. Strona główna
  2. Strony www
  3. Dlaczego mój serwis wolno działa?

Dlaczego mój serwis wolno działa?

Powodów wolnego działania serwisu może być wiele. Obciążenie serwera, na którym znajduje się Państwa serwis, może powodować jego nieprawidłowe działanie.

Inną prawdopodobną przyczyną wolnego działania Państwa strony jest słabo zoptymalizowany kod, który przy większej liczbie odwiedzających generuje bardzo duże obciążenie i mocno spowalnia serwer, a co za tym idzie, także stronę. Możliwe jest również, że baza danych, z której korzysta strona, nie jest optymalna (nie ma na przykład założonych odpowiednio indeksów). Przeszukiwanie takiej bazy bardzo obciąża cały serwer.

Inną częstą przyczyną wolnego działania serwisu jest oczekiwanie na odpowiedź zdalnego zasobu, dlatego przy analizie problemu prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek, które pobierają dane z zewnątrz.

Kolejną przyczyną wolnego działania strony może być obciążenie serwera generowane przez roboty indeksujące Państwa stronę w sposób zbyt intensywny. W związku z tym, zalecamy utworzenie odpowiedniego pliku robots.txt, który pozwoli ograniczyć ruch generowany przez roboty.

W przypadku kiedy strona wczytuje się bardzo wolno lub nie działa, prosimy o kontakt przez Helpdesk 24h.

Aktualizacja - 29 października 2018

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły