1. Strona główna
  2. Domeny
  3. Jak przekierować subdomenę na serwery dhosting.pl?

Jak przekierować subdomenę na serwery dhosting.pl?

W celu przekierowania subdomeny na serwery dhosting.pl, należy zalogować się do panelu administracyjnego cPanel, Direct Admin, Plesk lub podobnego, który udostępnia Twój hostingodawca.

Odszukaj ustawienia strefy DNS dla domeny, której subdomenę chcesz przekierować na serwery dhosting.pl. Na podstronie edycji strefy DNS należy dodać odpowiednie rekordy (NS) podając adresy serwera nazw na który chcesz przekierować daną subdomenę.

Adresy serwerów nazw dhosting.pl to:

  • ns1.dhosting.pl
  • ns2.dhosting.pl

Utwórzmy zatem odpowiednie rekordy. Za przykład posłuży nam domena dhosting.pl i subdomena przekierowanie.dhosting.pl, która zostanie wydelegowana ze starego serwera na serwery (dhosting.pl).

W edycji strefy DNS domeny dhosting.pl dodaj rekord NS z nazwą subdomeny z wartością ns1.dhosting.pl. Proces należy powtórzyć dodając analogiczne wartości zmieniają wyłącznie wartość rekordu na ns2.dhosting.pl.

Nazwa: przekierowanie.dhosting.pl
TTL: Domyślna wartość (lub 14400)
Typ: NS
Wartość: ns1.dhosting.pl

Poniżej zrzut ekranu jak powinna wyglądać strefa po utworzeniu rekordów NS dla przekierowania subdomeny.

strefa dns

Po utworzeniu rekordów należy odczekać do 24 godzin celem rozpowszechniania nowych rekordów domen w internecie tzw. propagacja domeny. Zwykle ten proces trwa znacznie krócej, nastomiast propagację można monitorować za pośrednictwem strony: https://dnschecker.org/ wpisują nazwę przekierowywanej subdomeny i wybierając rekord NS.

Gdy propagacja domeny zostanie ukończona, należy w dpanelu zaparkować subdomenę przekierowanie.dhosting.pl (zakładka Domeny → Zaparkuj domenę).

Następnie przejdź do zakładki Strony WWW → Dodaj i zgodnie z własnymi potrzebami wybierz odpowiednią opcję. W tym przypadku wybrana została opcja Pustej strony, adres strony WWW to przekierowana subdomena czyli przekierowanie.dhosting.pl.

Po dodaniu strony możesz zarządzać przekierowaną subdomeną, która w tym momencie obsługiwana jest przez serwer dhosting.pl.

Aktualizacja - 20 listopada 2019

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły