Let’s Encrypt i SNI

SNI (Server Name Indication) to technologia pozwalająca na instalację wielu certyfikatów SSL na pojedynczym adresie IP. Oznacza to iż do instalacji certyfikatu SSL nie trzeba używać indywidualnych adresów IP, lecz skorzystać z adresu IP serwera www.
Jeśli w jakimś celu jest już używany indywidualny adres IP dla strony, to można oczywiście na nim instalować kolejne certyfikaty SSL.

SNI zostało wprowadzone byśmy mogli udostępnić Wam możliwość skorzystania z bezpłatnych certyfikatów Let’s Encrypt

Let’s Encrypt działa na zasadzie bezpłatnego i zautomatyzowanego certyfikatu, stworzonego dla dobra publicznego

Jest to usługa świadczona przez Internet Security Research Group (ISRG), umożliwiająca bezpłatną obsługę protokołów HTTPS (SSL / TLS) przez witryny internetowe.

Certyfikaty tego typu są zupełnie bezpłatne i dodatkowo automatycznie odnawiane. Nie musisz się więc martwić, że Twoja nie jest odpowiednio zabezpieczona. Ważną informacją jest również to, iż nie mają one gwarancji wystawcy.

My jako firma hostingowa zdecydowaliśmy się aby wprowadzić dla Was bezpłatne certyfikaty SSL Let’s Encrypt. Lubimy nowe wyzwania oraz pozytywne reakcje naszych Klientów

Jak zarządzać Let’s Encrypt przez dPanel?

Można powiedzieć, że zarządzanie działa bez Twojej ingerencji

Certyfikat jest aktywowany dla każdej poprawnie przedelegowanej do nas domeny. Włącza się maksymalnie do kilku minut. Nasze systemy w odpowiednim interwale czasowym weryfikują nowe strony WWW i automatycznie włączają certyfikat.

Poprawnie wygenerowany certyfikat w Twoim dPanelu powinien wyglądać w ten sposób:

Jeżeli system potrzebuje więcej czasu na weryfikację, dostaniesz odpowiedni komunikat w dPanelu:

Może się również pojawić się błąd:

Błędy związane zazwyczaj są z trwającą propagacją wprowadzonych zmian dla danej domeny. Przypominamy, że propagacja zmian strefy DNS może trwać do 24h dlatego po zaraz po zmianie certyfikat się nie wygeneruje. Jak wspominaliśmy Let’s Encrypt generuje się poprawnie dla domen przedelegowanych na nasze serwery nazw czyli ns1.dhosting.pl i ns2.dhosting.pl.

 
Ważną informacją jest również to iż Let’s Encrypt nie może działać wraz z CloudFlare. Jeżeli nie możesz się zdecydować co wybrać, nasz support chętnie Ci doradzi

Nasz system mimo pierwszego wyniku jakim był błąd będzie dalej próbował wygenerować certyfikat. Informacje dotyczące co jaki czas będzie ponawiana próba znajdziesz w komunikacie błędu.

Jak wspominaliśmy Let’s Encrypt nie ma gwarancji wystawcy więc jeżeli zależy Ci na innym certyfikacie bez problemu możesz go zamówić, a nasi administratorzy zainstalują go na serwerze. Możesz przełączać się między certyfikatami dla danej domeny bądź wyłączyć je w ogóle przy pomocy poniższej funkcjonalności, znajdującej się w oknie Certyfikat SSL pod hasłem Zmień ustawienia SSL:

Rozwijając listę zobaczysz dostępne opcje:

  • wyłączony – w tym przypadku wyłączasz jakiekolwiek szyfrowanie https dla danej domeny
  • Lets’s Encrypt – przy pomocy tej opcji możesz ponownie włączyć darmowy certyfikat
  • zamów certyfikat – dzięki tej opcji możesz złożyć zamówienie na płatny certyfikat SSL (https://dhosting.pl/certyfikaty-ssl.html)
  • użyj istniejącego certyfikatu – wybierając tę opcję włączysz dla domeny posiadany już certyfikat inny niż Let’s Encrypt

Warto dodać, iż powoli standardem jest to aby dana witryna internetowa była zabezpieczona poprzez protokół HTTPS.

Masz pytania, wątpliwości?

Napisz do nas przez Helpdesk 24h w swoim dPanelu, nasi specjaliści doradzą oraz pomogą w przypadku napotkanych problemów.

Zarządzaj swoim kontem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Aplikację dhosting.pl instalujesz dokładnie w taki sam sposób, jak wszystkie inne aplikacje mobilne, których używasz. Aby ją zainstalować, znajdź dhosting.pl w:

  • Google Play, jeśli używasz Android'a
  • App Store, jeśli używasz iOS'a
  • Windows Phone Store, jeśli używasz Windows Phone
 następnie postępuj zgodnie z instrukcją instalacji.

Google Play Apple Store Windows Store
Aktualizacja - 6 listopada 2018

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły