1. Strona główna
  2. dPoczta
  3. Limity wielkości skrzynek

Limity wielkości skrzynek

Informacje ogólne

Dzięki zastosowaniu funkcji limitowania wielkości poszczególnych skrzynek zyskasz pełną kontrolę nad pocztą e-mail.

Aktywacja i zarządzie limitem pocztowym

Limit możesz ustanowić już podczas tworzenia skrzynki pocztowej.

Kolejnym sposobem jest nałożenie limitu dla istniejącej już skrzynki. W tym celu należy kliknąć Akcje z prawej strony obok wybranej skrzynki, a następnie z rozwiniętej listy wybrać Edytuj quote.

Wyświetli się okno, gdzie możesz zdefiniować jaki dokładnie ma przysługiwać limit dla skrzynki. Możesz posłużyć się suwakiem lub zaznaczyć Podaj własny limit i określić przestrzeń w MB.

W celu zapisania zmian klikamy Zapisz limit.

Ostatnim sposobem jest kliknięcie nazwy skrzynki lub przycisku Szczegóły lub Nieużywana (status Nieużywana wyświetla się kiedy na skrzynkę nigdy się nie zalogowano) obok nazwy skrzynki. Z szczegółów wybieramy Szczegóły skrzynki e-mail.
Na dole będzie znajdował się przycisk umożliwiający zmianę limitu przestrzeni dal skrzynki. Postępujemy jak w wcześniejszym przykładzie.

W tym miejscu możesz również podejrzeć ile dana skrzynka wykorzystuje przydzielonego limitu.

Globalne zarządzanie limitem pocztowym

W celu zmiany limitu pocztowego dla wszystkich skrzynek wystarczy zaznaczyć skrzynki poprzez checkbox’y obok ich nazwy i wybranie przycisku na samym dole listy Edytuj limit skrzynek.

Pojawi się okno, gdzie możesz zdefiniować przysługujący limit dla skrzynek. Możesz posłużyć się suwakiem lub wpisać własną wartość po kliknięciu Podaj własny limit. Zmiany zapisujemy przyciskiem Zapisz limit.

Aktualizacja - 30 października 2018

Czy ten artykuł był pomocny?

Podobne artykuły